Sztuka w moim mieście …
W Poznaniu

Galeria handlowa Plaza Poznań

poznanplaza Galeria handlowa Plaza Poznań

Kontakt

ul. Kaspra Drużbickiego 2
61-693 Poznań
tel (61) 664-59-00

Godziny otwarcia:

Pon-pt od 9:30 do 21:00
Sb od 9:30 do 21:00
Nd od 10:00 do 20:00

Poznań Plaza jest pierwszym Centrum w mieście harmonijnie łączącym w sobie funkcje handlowe i rozrywkowe dla całej rodziny: 10 sal kinowych, w tym pierwsze w Polsce Zachodniej trójwymiarowe kino IMAX, Fantasy Park zapewniający szeroka gamę rozrywki (w tym m.in.: kręgielnie, stoły bilardowe, gry komputerowe, dyskoteka, samochodziki, plac zabaw dla dzieci), a ponadto jeden z najlepszych w Polsce supermarket Piotr i Paweł oraz około 150 butików z najnowszymi kolekcjami odzieży, biżuterii, galanterii skórzanej i obuwia oraz wiele punktów usługowych.

Po udanych zakupach można skorzystać z oferty licznych restauracji oferujących dania kuchni hiszpańskiej, meksykańskiej, włoskiej, polskiej, orientalnej, azjatyckiej i tureckiej oraz odpocząć przy filiżance kawy w jednej z kawiarni.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Poznań Plaza zlokalizowane jest w dzielnicy Piątkowo, wzdłuż linii Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Do Centrum można dojechać szybko i wygodnie korzystając z linii tramwajowych nr 12, 14, 15, 16. Dbając o wygodę swoich Klientów Poznań Plaza wybudowała ruchome schody, dzięki którym komfortowo można dostać się do Centrum wprost z przystanku tramwajowego. Mieszkańcy sąsiedniego Osiedla Zwycięstwa mogą natomiast skorzystać z kładki dla pieszych poprowadzonej nad trasą PST. Lokalizacja Centrum jest atrakcyjna również z punktu widzenia zmotoryzowanych – prowadzą do niego dwu i trzy pasmowe arterie umożliwiające szybki dojazd nawet w godzinach szczytu. Dla nich przewidziano bezpłatny pięciokondygnacyjny parking przeznaczony na 750 samochodów, dodatkowo wsparty przez 300 miejsc parkingowych na zewnątrz obiektu.

Budynek Poznań Plaza został zaprojektowany specjalnie z myślą o wygodzie wszystkich Klientów i obfituje w obszerne wnętrza, liczne atria, windy i ruchome schody. Specjalny system klimatyzacji zapewnia niezmienną, przyjemną temperaturę przez cały rok. Wszystkie powierzchnie zespala układ dwupoziomowych pasaży wewnętrznych, których połączenia tworzą zwarte dziedzińce z kawiarenkami, ogródkami, udekorowane oryginalnymi oazami zieleni. Pasaże przesklepiono dużymi powierzchniami świetlików, a dziedzińce dodatkowo przeszklonymi kopułami o kształtach odpowiadających kształtom dziedzińców, co sprawia, że w ciągu dnia obiekt jest naturalnie oświetlony. Oddzielną część obiektu stanowi kompleks 9 sal kinowych na 2150 miejsc, oraz pierwsze w Poznaniu supernowoczesne kino trójwymiarowe IMAX na 440 miejsc. W IMAX-sie zastosowano nowatorską technologię zapisu obrazu na specjalnych taśmach filmowych, co w połączeniu z ekranem o wymiarach około 22 x 18 m, specjalnymi okularami, oraz doskonałym systemem dźwięku, pozwala widzowi znaleźć się wewnątrz oglądanej akcji filmowej.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Poznań Plaza otwarte jest każdego dnia tygodnia, od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora.

Kliknij „lubię to” w okienku facebooka powyżej, a otrzymasz na bieżąco informacje o imprezach w Poznaniu.

Zobacz również :

>>> Art Gallery Poznań

>>> Filmy o Poznaniu

>>> Galeria zdjęć Poznania

>>> Inne wydarzenia

Komentarze zamknięte.

Zobacz inne wpisy w kategoriach: W Poznaniu (22 z 45 artykułów lub kliknij następny wpis poniżej ...)